شماره دو: اوتیسم

دلیل پریدنم

فرد مبتلا به اوتیسم خود و دنیای اطراف خود را چگونه می‌ بیند؟

دلیل پریدنم

فرد مبتلا به اوتیسم خود و دنیای اطراف خود را چگونه می‌بیند؟ این سوالی است که در کتاب به آن پاسخ داده می‌شود.

نائوکی هیگاشیدا پسر سیزده ساله‌ ای که مبتلا به اوتیسم شدید است، ما را به دنیای خود برده و رفتارهای غیر قابل درک خود را توضیح می‌ دهد، به طور مثال اینکه چرا پریدن را دوست دارد! او درک خود از زمان، زندگی، زیبایی و طبیعت را با ما در میان گذاشته و در آخر، داستانی کوتاه و فراموش نشدنی برایمان نقل می‌ کند. نائوکی ثابت می‌ کند که برخلاف تصور عموم، افراد مبتلا به اوتیسم نیز از حس تخیل و شوخ طبعی برخور دارند. نویسنده، فرصت و امکانی برایمان فراهم می‌ کند که دنیا را از منظر جدید و ناشناخته‌ ی فرد اتیستیک ببینیم.

این کتاب برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ به زبان ژاپنی منتشر شد و در سال ۲۰۱۳ توسط نویسنده‌ ی ایرلندی، دیوید میشل و همسر ژاپنی اش کا یوشیدا – که خود نیز فرزند مبتلا به اوتیسم دارند، به زبان انگلیسی ترجمه شد. پس از آن نیز این کتاب به 30 زبان دنیا ترجمه شده است.

  • چرا «دلیل پریدنم»؟

خواندن این کتاب نه فقط به والدین و مراقبین افراد مبتلا به اوتیسم، بلکه به همه‌ی افراد توصیه می‌ شود؛ این کتاب راهگشای رسیدن به درک و تعامل بهتر، و همچنین زمینه ساز کمک به شناخت و رشد استعدادهای نهفته‌ ی افرادی خواهد بود که رنج بیماری اوتیسم را در سکوت تحمل می‏ کنند.

  • دستاوردها

نامزد جایزه بهترین خود زندگی‌ نامه‌ ی گودریدز سال 2013

جهت خرید شماره اوتیسم مجله روانشناسی بهروان اینجا کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن