شماره پنج: مدرسه

لاانگشتی

نگاهی طنز آمیز به مسائل روانشناسی

لاانگشتی

شلنگ یا شیلنگ لوله‌ ای تو خالی و انعطاف‌ پذیر است که برای حمل سیالات از یک محل به محل دیگر طراحی شده است. شلنگ از یک ماده یا ترکیبی از مواد مختلف نظیر نایلون، پلی‌ اوران، پی‌ وی‌ سی، لاستیک طبیعی یا لاستیک سنتزی براساس محیط زیست و فشار مورد نیاز ساخته می‌ شود.
چوب از نظر گیاه‌ شناسی، بخش جامد و سخت زیر پوست ساقه درخت یا دیگر گیاهان چوبی است که به شکل بافت آوندی وجود دارد. کاربرد عمده چوب در صنایع و مواد گسترده و گوناگونی مانند کشتی‌ سازی، هواپیماسازی، کاغذ سازی، ابریشم و چرم مصنوعی، ساخت ابزار موسیقی و تزئینات داخلی و خارجی ساختمان است.

لا انگشتیاما این‌ که چرا در دوره‌ ای نه چندان دور، آقای ناظم چوب را توی شلنگ می‌ کرد و با آخرین قدرت بین مهره ششم و هفتم کمر دانش‌ آموزان می‌ کوبید، به‌ طوری‌ که دانش‌ آموز مربوطه به دو قسمت از کمر به پایین و از کمر به بالا تقسیم می‌ شد، خود جای سوال است. شاید اگر در آن دوران، دانش‌ نامه آزاد ویکی‌ پدیا مثل امروز در دسترس همگان، خصوصاً معلمان، مربیان و ناظمان مدارس قرار داشت از کاربرد اصلی اشیاء اطلاعات مفیدی دریافت می‌ کردند و در این حد خلاقیت از خود بروز نمی‌ دادند.

نویسنده: سیدمحمد صاحبی

ادامه مطلب را در بهروان شماره پنجم مدرسه بخوانید.
خرید از سایت: behravanmag.com
نسخه الکترونیکی: jaaardotcom
خرید حضوری: پیشخوان دکه‌ ها و کیوسک‌ های روزنامه‌ فروشی و کتاب‌ فروشی‌ های نشر چشمه

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن